Budowa S3 ruszy na początku 2014 roku?

Na zaproszenie Posła RP Roberta Kropiwnickiego oraz Posła do Parlamentu Europejskiego  Piotra Borysa na piątkową konferencję prasową zorganizowaną w jego legnickim biurze przybył z Wrocławia dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych  i Autostrad – Robert Radoń.  Omówił on i zaprezentował  plan inwestycyjny  budowy drogi ekspresowej S-3, który stanowił główny temat konferencji. Ze szczegółami przedstawił harmonogram prac związanych z odcinkiem S3: Nowa Sól – Lubawka, który jest szczególnie oczekiwany przez mieszkańców regionu. Koszt całej inwestycji szacuje się na 7 mld zł. z czego:  2,9 mld zł kosztować ma odcinek Nowa Sól – Legnica, a 4,1 mld zł.:  Legnica – Lubawka. – Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko rozpoczęcia budowy – mówił dyrektor Radoń. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji i planów budowy tej drogi. Gotowe dokumenty mają być gotowe do końca października tego roku. Jeśli terminy będą zachowane to w grudniu 2011 roku zostanie złożony wniosek o budowę i akceptacje rządu. Jeśli tak się stanie ruszą prace archeologiczne tych terenów i badania sondażowe. Dzięki czemu w I kwartale 2013 będzie mogła ruszyć budowa S3.

– Przy sprzyjających warunkach i zachowanych terminach  możemy liczyć na dofinansowanie z Unii Europejskiej  i wpisanie tego projektu do środków wydatkowych na lata 2014-2020. Dodatkowo akceptacja tej drogi zakończy wszelkie tematy związane z budową  kopalni odkrywkowej węgla brunatnego, ponieważ droga przechodzi przez sam środek złóż węgla. – tłumaczy europoseł Piotr Borys.

Droga S3 i S5 mają stanowić najważniejszy korytarz transportowy który łączyć ma się z Czechami i razem mają tworzyć część południową korytarza transportowego Europy.

Informacja pochodzi ze strony piotrborys.pl

 

Więcej informacji na temat konferencji z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych  i Autostrad Robertem Radoniem można przeczytać na stronach:

http://www.polishroads.pl/news.php?readmore=168

oraz Echo Miasta – Legnica na str. 2:

http://www.echomiasta.pl/archiwum/Legnica/LEG_544_27.01.2011.pdf

 

Write a Comment