Sprawozdanie Komisji w sprawie wniosku o postawienie Zbigniewa Ziobro przed Trybunałem Stanu

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przyjęła w środę sprawozdanie z przeprowadzonego postępowania wraz z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej Zbigniewa Ziobry – poinformował przewodniczący komisji Robert Kropiwnicki.

„Komisja odpowiedzialności konstytucyjnej przyjęła sprawozdanie w sprawie pociągnięcia Zbigniewa Ziobry przed Trybunał Stanu i zakończyła pracę nad tym wnioskiem. Teraz decyzję będzie podejmował Sejm” – powiedział w środę po posiedzeniu komisji jej szef Robert Kropiwnicki. Jak dodał, za przyjęciem sprawozdania było 8 posłów, 5 było przeciw.

Robert Kropiwnicki podkreślił, ze „sprawozdanie komisji stanie się tak naprawdę aktem oskarżenia, które zostanie przekazane przez Sejm do Trybunału Stanu”.

Poseł Robert Kropiwnicki powiedział, że komisja uznała, iż 6 z 8 zarzutów stawianych Zbigniewowi Ziobrze przez wnioskodawców, jest zasadnych. „Znaleźliśmy dowody i argumenty na to, że zarzuty są zasadne” – powiedział poseł. Jak mówił, przesłanki, które kierowały członkami komisji przy podejmowaniu decyzji w sprawie Ziobry, dotyczyły m.in. przekroczenia uprawnień i nieuprawnionego nacisku Ziobry na prokuratorów.

„Posłowie komisji uznali, że jest niedopuszczalne, kiedy minister sprawiedliwości kreuje się na superministra i chce wpływać na prokuraturę, na pracę policji, CBA i innych służb, po to, żeby wykorzystywać te działania w celach politycznych” – powiedział Kropiwnicki na konferencji prasowej w Sejmie.

źródło: PAP

http://www.klub.platforma.org/index.php/aktualnosci/17650-sprawozdanie-komisji-w-sprawie-wniosku-o-postawienie-zbigniewa-ziobro-przed-trybunalem-stanu-wideo